Bezpłatne Porady Computer

Poprawić szybkość komputera: 4 proste wskazówki dla Windows 7

Uwaga: Aby kontynuować, należy się zalogować jako administrator, w przeciwnym razie prawdopodobnie nie będzie w stanie wykonać wszystkie kroki. Te porady są proste, są inne procedury, które mogą osiągnąć cel, jednak polecam to jako początek.

Wskazówka 1. Zdobądź trochę miejsca!

Komputer może się tłoczno bardzo łatwo z rzeczy, które nie są wykorzystywane lub miały być tymczasowe. Narzędzie tutaj nazywa Oczyszczanie dysku. By użyć tego narzędzia:

1. Kliknij przycisk Start, a następnie Wszystkie programy, kliknij polecenie Akcesoria, kliknij Systemy Narzędzia, a następnie kliknij przycisk Oczyszczanie dysku. Następnie należy określić dysk, który chcesz oczyścić i czekać na program do analizy dysku.
2. Zostanie wyświetlone okno dialogowe, w którym użytkownik zostanie poproszony, aby wybrać, które pliki zostaną usunięte w liście Pliki do usunięcia, tutaj można wybrać, aby utrzymać coś lub po prostu pozbyć się wszystkiego. Sprawdź tylko te, które chcesz usunąć, i kliknij przycisk OK.
3. Może zostać wyświetlony monit o potwierdzenie operacji, jeśli tak, kliknij przycisk Tak. Kilka minut później proces zakończyć i zamknąć okno dialogowe.

Wskazówka 2. Sprawdź błędy.

Dyski twarde mogą rozwijać się uszkodzone sektory, mogą spowalniać zapis danych lub zapisywania. Aby przeskanować nasz dysk w poszukiwaniu błędów, możemy użyć narzędzia sprawdzania błędów. By użyć tego narzędzia:

1. Kliknij przycisk Start, a następnie komputer.
2. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz skanować, a następnie wybierz opcję i kliknij przycisk Właściwości.
3. W oknie dialogowym kliknij kartę Narzędzia, a następnie kliknij przycisk Sprawdź teraz.
4. W następnym oknie dialogowym wybierz Skanuj dysk i próbuj odzyskać uszkodzone sektory, a następnie kliknij opcję Uruchom.
5. Rozpocznie to proces, czy nie znajdują się uszkodzone sektory zdecydują się naprawić / odzyskać / naprawić je.
6. Po zakończeniu zamknąć wszystkie pozostałe okna.

Wskazówka 3. Usuwać błędy i ochrony komputera.

Spyware, malware, adware, wirusy i wiele innych nasty oprogramowania stanowią zagrożenie dla swojej tajemnicy i mogą ograniczyć prędkość zadań komputera i wydajność. Istnieje mnóstwo złośliwych narzędzi do usuwania oprogramowania dostępnego, nawet jeśli większość z nich jest dość skuteczny, warto zasięgnąć opinii technicznych forum, aby zobaczyć opinie użytkowników o nich i polecam również zobaczyć wyspecjalizowanych stron, które zawiera recenzje technicznych tych programów, więc można znaleźć taki, który pasuje do Twojego budżetu. Programy te mają swój własny przewodnik pomóc.

Porada 4. Organizowanie i Konsolidacja dysku.

W biurze, czy dysk jest dobrze zorganizowane i wszystkie papiery są w ich właściwym miejscu, wszystko działa płynniej i szybciej. Narzędzie do wykorzystania tutaj jest Defragmentator dysków. (W niektórych przypadkach jest to zadanie zostało już zaplanowane na bieżąco domyślnie przyjmujemy tu nie ma)

1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Wszystkie programy, kliknij polecenie Akcesoria, kliknij polecenie Narzędzia systemowe, a na końcu kliknij polecenie Defragmentator dysków.
2. W oknie dialogowym kliknij dysk, który chcesz defragmentować, kliknij przycisk Analizuj dysk.
3. Po jego zakończeniu pojawi się okno dialogowe polecenia lub nie defragmentację na podstawie uzyskanych wyników, aby rozpocząć zadanie, kliknij przycisk Defragmentacja dysku. Będziesz w stanie monitorować proces w bieżącym stanie, w kolumnie Progress. Po zakończeniu wyświetlane są wyniki.
4. Aby wyświetlić szczegółowy raport o wynikach kliknij przycisk Wyświetl raport, po zakończeniu kliknij przycisk Zamknij, aby zamknąć okno dialogowe.
5. Aby zamknąć narzędzie po prostu kliknij przycisk Zamknij na pasku tytułu.

Polecam robić to podstawowe utrzymanie na bieżąco, więc wydajność komputera trzyma się tego zadania.

Aby zwiększyć wydajność systemu, należy pobrać Max Utilities.Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, 日本語, Nederlands, Norsk, Polski, Português do Brasil, Suomi, Svenska