Bezpłatne Porady Computer

Dobre rady, aby przyspieszyć swój komputer

Gdy komputer zaczyna zwalniać, to może być prawdziwa wiążą. Doszliśmy do zależeć od naszych komputerów tak bardzo, że o źle wykonujących komputer może poważnie wpłynąć na nasze codzienne życie.

Ale nie musi tak być. Będziesz zaskoczony na różnych rzeczy można zrobić, aby poprawić wydajność komputera, które dotyczą albo wcale lub bardzo mało pieniędzy. Nie trzeba po prostu przyjąć, że Twój komputer jest wolny i że nic nie można z tym zrobić.

Tak, to prawda, że ​​niektóre rozwiązania mogą obejmować zakup nowych elementów, ale jest strasznie dużo rzeczy, które można przeprowadzać, że albo będzie kosztować nic lub prawie nic, aby poprawić wydajność komputera.

Ponadto są one dość łatwe poprawki, więc nie trzeba być ekspertem, aby dać im szansę.

Przed spędzać obciążeń pieniędzy na nowy komputer, czytaj dalej. Co więc można spróbować?

Defragmentacja dysku

Windows 7 znacznie się poprawił od Windows XP, ale to może jeszcze cierpią z powodu fragmentacji dysku w czasie. Nowe programy zostaną zainstalowane, a stare zostaną usunięte, co powoduje, że jeden program może znajdować się na odmiennych częściach dysku, powodując nieefektywne czytać i pisać razy. Przeprowadzenie defragmentacji organizuje wszystkie aplikacje znowu razem na dysku, więc głowa dysk ma mniejszy dystans do podróżowania.

Można go uruchomić po prostu:

Wystarczy wpisać "oszukiwać" w linii komend po kliknięciu w menu Start, lub dostęp poprzez menu Start> Programy> Akcesoria> Narzędzia systemowe. Kliknij na "Defragmentator dysków" ikony. W oknie narzędzia, sprawdź fragmentacji% z dysku C: jest (to tylko dysk C: to jest ważne, można ignorować innych dysków). Jeśli jest większa niż 10%, to trzeba do defragmentacji. Nie zapomnij, aby zamknąć wszystkie aplikacje pierwsze, a najlepiej zacząć go ostatnia rzecz, w nocy, gdyż może to zająć trochę czasu.

Wystarczy tylko zrobić to raz lub dwa razy w roku.

Więcej pamięci

Zwiększenie pamięci mogą mieć naprawdę ogromny wpływ na szybkość komputera, zwłaszcza jeśli jest mało pamięci, aby rozpocząć. Jeśli używasz z 2GB lub mniej, to jest prawdopodobne, aby zobaczyć dużą poprawę przez zarozumiały do ​​3 lub 4 GB. Główne korzyści to szybsze rozpoczęcie razy, a programy zaczną szybciej!

Memory lub RAM jest bardzo tanie. Około 20 dolarów powinna kupić ci 1 GB pamięci RAM.

Możesz sprawdzić swoją pamięć w Panelu sterowania pod ikonę System.

De-zaśmiecać dysku twardego

Jest to szczególnie ważne, jeśli masz za mało miejsca na dysku twardym. Czyszczenie z niepotrzebnych plików i programów, jest szybki i skuteczny sposób, aby przyspieszyć swój komputer.

Możesz szczęśliwie wyczyścić wszystkie pliki w folderze C: Windows \ Temp katalogu i wszystkich Tymczasowe pliki internetowe. Dobrym sposobem na szybkie zorientowanie się, gdzie wszystkie miejsca ma zamiar to wykorzystać "oczyszczania dysku Kreator", znajdującego się w akcesoria.

I usunąć wszystkie programy, których nie potrzebujesz. Możesz uzyskać dostęp do tego za pośrednictwem panelu sterowania ..

Usuń Programy startowe i indeksowania

Czyszcząc jakichkolwiek programów uruchamianych przy starcie, można naprawdę zwiększyć wydajność i czas uruchamiania. Warto również rozważyć wyłączenie programów indeksowania i internet dodatków - mogą naprawdę sparaliżować działanie na już walczy komputerze.

Spróbuj uruchomić "msconfig" i zapoznać się z aplikacji w zakładce "Startup". Jeśli spojrzeć na liście, powinieneś być w stanie rozpoznać niektóre aplikacje, których nie potrzebujesz - warcaby aktualizacja programu są dobrymi kandydatami do odznaczenie.

Tweak wyświetlacza

Podkręcanie ustawienia wyświetlacza może pomóc, zwłaszcza, jeśli masz starszą kartę graficzną. Cechą nowych "Aero w Windows 7 mogą być dość intensywne graficzne na starszych kart graficznych, więc go wyłączyć, jeśli nie jest wymagane. Wiele funkcji może być wyłączona np. icon wygładzania, gdy karta graficzna nie jest do zera.

Oczyścić Malware

Ważne jest, aby zawsze zapewnić Państwu niezawodną się aktualny program antywirusowy. Jako dodatkowa kontrola uruchomić coś jak Malwarebytes przez to tylko, aby upewnić się, że jesteś czysty.

Tidy rejestru

Rejestru kontroluje wszystko w komputerze, więc trzeba zachować to najlepiej. Należy być bardzo ostrożnym przy edycji rejestru jako jeden niewłaściwy wpis może mieć poważne skutki. Rejestr problemy mogą obejmować osierocone wpisy, Rogue ustawienia z malware i rozdrobnienie problemów.

Jeśli nie jesteś w pełni przekonany, nie należy edytować rejestr się jednak użyć narzędzia można zaufać, do wglądu dla ciebie. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową rejestru przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.

Błędy rejestru może również powodować niepożądane objawy, takie jak błędy niebieskiego ekranu i ups zamrażać, więc dobry skanowania rejestru jest zawsze dobry pomysł, w ramach rutynowego sprzątania.Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, 日本語, Nederlands, Norsk, Polski, Português do Brasil, Suomi, Svenska