Bezpłatne Porady Computer

Dlaczego komputery spowolnić w czasie?

Wszystkie komputery spowolnić z czasem - to tylko fakt życia, takich jak starzenie się i polityków leży, aby nasz głos. I, tak jak oni, powolny komputer może prowadzić do szaleństwa. Więc co się dzieje?

Jeśli uważasz, że z dysku twardego w szafce staje się łatwiejsze do zrozumienia. Wyobraź sobie, szafki na dokumenty, w którym pliki zostaną dodane i przeniósł się setki lub tysiące razy na godzinę. One, w którym wiele plików, które są używane tylko przez kilka minut, są błędnie utrzymuje zawsze. One, w którym różni ludzie złożyć rzeczy na różne sposoby. Czy można sobie wyobrazić, co za bałagan to skończyć jak po kilku dniach?

Twój dysk twardy komputera jest dokładnie taki sam. Nawet najprostsze zadanie, które jest przeprowadzane może obejmować otwieranie i zamykanie wielu plików. Przeglądając internet jest jeszcze gorzej, jak za każdym razem spojrzeć na strony, można pobrać informacji, które będzie wyświetlane na dysku twardym. Teoretycznie, po zakończeniu surfowania na dzień, wszystkie pliki tymczasowe, które już oglądali powinny być automatycznie usuwane. Ale wiele przeglądarek nie rób tego.

Rezultatem jest to, że na dysku twardym po prostu staje się coraz bardziej zatkany plików i plików. Ponadto, jak komputery są niezwykle skomplikowane z wielu programów uruchomionych w tym samym czasie, błędy nieuchronnie wkradły nawet drobny błąd na, na przykład, położenie pliku, który próbujesz otworzyć może znacznie spowolnić, gdy komputer ma zacząć kopać wokół, aby znaleźć to, czego potrzebuje.

Aby spróbować i zrobić porządek z chaosu, komputery korzystają niektóre ludzkie stylu skróty. Mają katalogi, aby powiedzieć im, gdzie znaleźć pliki na dysku, aby zapisać na przeszukiwaniu całej rzeczy za każdym razem. I mają bazę danych o nazwie Registry, który utrzymuje szczegóły ustawień i preferencji dla wszystkich programów, które są ładowane na komputerze. To, w jaki sposób programy że wolisz różowy i zielony schemat kolorów zamiast jednego czarnym i czerwonym, i tak dalej.

Kiedy myślisz, że liczby programów na komputerze (setki lub tysiące), oraz liczby ustawień i preferencji, że każdy może mieć (setki lub tysiące) można sobie wyobrazić, jak ogromny Rejestr jest. Jest tak ogromny, i tak ważne, to tylko kilka błędów do pełzania i pozostawia komputer i spróbować dowiedzieć się, co jest dobra odpowiedź. To może naprawdę spowolnić.

Tak więc, oprócz umieszczenia cegłę przez ekran, to istnieje rozwiązanie? Na szczęście nie ma, a to nie jest tak różny od sposobu, w jaki chcesz uporządkować swój staroświecki szafkę na dokumenty.

Po pierwsze pozbycie się wszystkich śmieci, które było przydatne, ale nie jest użyteczne nic więcej naprawdę może przyspieszyć. Usuwanie plików tymczasowych może stanowić ogromną różnicę.

Po drugie, można przyspieszyć plików-dostęp poprzez utrzymywanie plików w całości. Gdybyś miał jeden dokument z 8 stron w szafce, byłoby szybciej znaleźć jeśli zachowywała wszystkie 8 stron łącznie, a nie w 8 różnych lokalizacjach, prawda? Ze względu na sposób, że dane są przechowywane na dysku często używa mniej całkowitego miejsca na dysku do przechowywania części danego pliku w różnych miejscach. W przypadku gdy jest to OK. W końcu, kiedy to się stanie do każdego pliku, zaczyna spowolnić ponownie. Rozwiązaniem jest do defragmentacji plików, lub zachować je w jednym kawałku. Komputer jest wyposażony w narzędzie na nim (lub File Defrag Defragmentator), które mogą przejść przez cały dysk i umieścić pliki z powrotem. To zajmuje trochę czasu, ale to również jest warte działa sporadycznie - może raz na miesiąc.

Wreszcie Registry mogą być sortowane. Po chwili kończy się w chaosie z błędów spowolnienie wielu programów. Błędy te mogą być ustalane ręcznie, ale są dwa problemy. Po pierwsze Registry jest ogromny, więc jest to naprawdę super-człowieka zadaniem. Po drugie, jeśli nie wiesz, co robisz, możesz robić rzeczy, milion razy gorsze. Pamiętacie "niebieski ekran", że piekło stanie używany w dawnych czasach? Jeśli pomylisz się w rejestrze można przeżyć doświadczenie teraz!

Rozwiązaniem jest użycie programu do czyszczenia rejestru, który będzie zrobić kopię zapasową rejestru, zanim nic nie robi tylko w przypadku. Wtedy wie, gdzie szukać problemów i jak je naprawić, nie powodując dalsze problemy. To naprawdę może przyspieszyć ponownie.

Wystarczy mieć świadomość, że czasami masz dziwne efekty. Jedno co zauważyłem jest to, że po uruchomieniu czyszczenia rejestru, synchronizacja mojego starego PDA nie działa. Nie jest to duży problem jest - po prostu trzeba uruchomić program instalacyjny dla PDA ponownie i jest dobrze. To może brzmieć jak uciążliwe, ale warto dla ogromnej poprawy szybkości komputera, że ​​już zdobyte.

Łatwo jest myśleć, że komputer nie wygenerowały żadnych błędów rejestru, więc jaki jest sens prowadzenia programu rejestru czystsze. Wszystko, co mogę zaproponować, to spróbować skanowanie i zobaczyć, jak wiele błędów można dostać. Zazwyczaj można uruchomić skanowanie za nic, a jeśli masz mniej niż 100 błędów będę zaskoczony!

Można uzyskać bezpłatne skanowanie rejestru z Max Utilities.

I był oszalały przez mój komputer zwalnia do tempa ślimaki. Kiedy byłem na skraju wyciągając wszystkie moje włosy w końcu okazało się, jak zrobić rzeczy uruchomić znacznie szybciej. Jest to tańsze niż zakup nowego komputera i pomaga nakarmić Need for Speed!Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, 日本語, Nederlands, Norsk, Polski, Português do Brasil, Suomi, Svenska