Bezpłatne Porady Computer

Dlaczego trzeba oczyścić rejestr systemu Windows

Większość z nas ma ich i znaleźć komputery bezcenne, ale zwłaszcza jeśli używasz yours dużo, prawdopodobnie przyjdzie czas, kiedy zdajesz sobie sprawę, wszystko spadło na dół - może być dużo. Istnieje wiele powodów, to może wystąpić, ale jednym z najczęstszych powodów jest to, że trzeba do czyszczenia rejestru.

Rejestr zasadzie rejestruje wszystko, co dzieje się na komputerze. Zapisuje informacje o wizytach w witrynach, instalacji programów, informacje o istotnych programów i sterowników, takich jak pliki DLL, i tak dalej. Klucze te są przechowywane w pliku rejestru i programy pomocy uruchomić. Zasadniczo, jest to swego rodzaju mapa, która pokazuje, gdzie wszystko idzie w komputerze i jak wszystko do siebie pasuje. Jeśli masz komputer z systemem Windows, masz rejestru.

Problem w tym, wiele tego rejestru informacji jest przydatna tylko na krótki czas, po czym po prostu zatyka rzeczy, komputer musi uporządkować wszystkie te informacje bezużyteczne aby dostać się do rzeczy, które naprawdę działa komputer, więc rzeczy po prostu trwać dłużej, aby dowiedzieć się. Tak więc problem jest, jeśli masz dużo tych plików na komputerze, które nie są już przydatne i są po prostu zaśmiecają rzeczy, może dokonać rzeczy spowolnić dużo. Warto również wiedzieć, że nigdy nie usuwa wpisy w rejestrze systemu Windows na własną rękę, co oznacza, że ​​spada na ciebie, aby to zrobić. Wtedy rejestru skanowania i czyszczenia może się przydać.

Kiedy należy wykonać skanowanie?

To dobry pomysł, aby zrobić skan do skanowania i czyszczenia rejestru na bieżąco, nawet jeśli nie zauważysz żadnych problemów z wydajnością. Jeśli używasz komputera dużo, może nawet chce uruchomić skanowanie rejestru na tydzień. Jeśli faktycznie zauważyć problemy z wydajnością, jak gdyby rzeczy rozpoczyna się bardzo, bardzo powoli, programy "zawiesić się" na Ciebie, gdy próbujesz otworzyć, a po prostu zauważyć, że nie można robić rzeczy tak szybko, lub w jak usprawnić sposób, jak zwykle, na pewno trzeba do czyszczenia rejestru. I na pewno będziesz musiał uruchomić skanowanie rejestru i wyczyścić po odinstalowaniu programów, ponieważ uninstallers systemu Windows nie usuwa całość swoich programów.

Przed wykonaniem skanowania rejestru i czyszczenia

Przed wykonaniem skanowania rejestru i czyszczenia, chociaż, upewnij się zrobić kopię zapasową bieżącego rejestru w przypadku jakichkolwiek problemów. Większość programów do czyszczenia rejestru ma funkcję tworzenia kopii zapasowej, dlatego należy z niej skorzystać. Następnie należy po prostu być w stanie zrobić skan (dokładne skanowanie najlepiej pierwszy raz to zrobić, a następnie po prostu można zrobić podstawowe szybkie skanowanie potem chyba odinstalować programy).

Czyszczenie rejestru

Istnieje wiele programów, które obecnie nie są wolne lub shareware i może czyszczenia rejestru dla Ciebie bardzo skutecznie. Czy wyszukiwarki Google, aby znaleźć. Jeśli jesteś bardzo bystry komputera, możliwe jest również, aby spróbować czyszczenia rejestru ręcznie, ale jest to bardzo czasochłonne, kłopotliwe i trudne do wykonania nawet dla kogoś, kto wie, komputery bardzo, bardzo dobrze. W związku z tym, to prawie zawsze najlepiej zrobić kopię zapasową rejestru i niech jeden z wielu świetnych programów do czyszczenia rejestru tam do pracy dla Ciebie.Dansk, Deutsch, English, Español, Français, Italiano, 日本語, Nederlands, Norsk, Polski, Português do Brasil, Suomi, Svenska